children in school

Школа/дитячий садок

Є ви – а є і ваші діти, які також прибули до Німеччини. Як щодо них? Якщо пощастить, ви зможете знайти житло, а старші діти можуть навіть приєднатися до онлайн-курсів своєї української школи.

Ймовірно, ви залишитеся в Німеччині на більший період часу. Це означає, що всі діти старше 6 років мають ходити тут у школу – як тільки ви отримаєте посвідку на проживання. Спочатку це означає покрокову інтеграцію – в основному вивчення німецької мови та спілкування з нашими дітьми їхнього віку.

Після консультації з відповідальним органом управління освітою та шкільною радою діти також можуть відвідувати школу раніше. Контактним пунктом для прибулих з України є місцеве управління освіти. Там родини отримують індивідуальні консультації.

У всіх державних школах навчання безкоштовне. Також учні можуть безкоштовно позичати книги в багатьох школах або, наприклад, отримати допомогу. Усі, хто має прописку, отримують гроші, наприклад, на покупку зошитів і ручок. Багато шкіл забезпечують обіди для дітей та молоді.

Щодо старших школярів, які збиралися закінчити навчання вдома, то зараз ведуться переговори з Управлінням освіти України, щоб з’ясувати, чи можна і як проводити іспити відповідно до законодавства України та вимог до освіти.

А як щодо дітей до шести років? Німецькі землі (Bundesländer), а також міста намагаються також запропонувати місця для дитячих садків – ви можете дізнатися більше про це в місті, в якому будете жити.